اصول استاندارد طراحی سایت

شما در این مقاله میتوانید با اصول استاندارد طراحی وب سایت توسط شرکت ارومیا دیزاین مطلع شوید. با اورمیادیزاین همراه باشید. با چشم اندازی به سرعت تغییرات در این زمینه، کاربران خواهان کیفیت هر چه بیشتر آن چه که تولید و طراحی می شود، می باشد. تضمین کیفیت در طراحی سایت اغلب به استانداردهای طراحی مربوط می باشد. برخی از کشورها شرایط بسیار ویژه ای برای تیم طراحی سایت حرفه ای دارند. اما هیچ کس نیاز به تمرین کردن ندارد. از این رور، اگر آن ها مجبور به این کار نباشند. چگونه استاندارها در طراحی وب سایت شان موجود است؟

استانداردهای طراحی‌سایت

گرچه استانداردهای طراحی سایت برای بازاریاب ها چندان اهمیتی ندارد، اما برای طراحان وب، بسیار مهم و چالش برانگیز هستند.”مجموعه قوانین استانداردهای وب” شامل استانداردهای طراحی وب و گزیده ای از بهترین روش است. در واقع مجموعه ای از قوانینی است که طراحان وب از آن ها پیروی می کنند و در عین حال می دانند که مطابق با انتظارات بازدید کنندگان است.

مزایای استفاده از استانداردها

 •  رعایت اصول کد نویسی html و css مطابق با w3c (استانداردهای کنسرسیوم جهانی)
 •  پیاده سازی ناوبری سایت به صورت استاندارد به شکلی که دسترسی به تمامی بخش های سایت به راحتی برای کاربر فراهم باشد.
 • بهینه سازی سایت از نظر سرعت برنامه نویسی
 • لینک های سئو شده و قابل فهم برای موتورهای جستجو
 •  رعایل اصول سئو از نظر فنی و محتوایی

ECMA از اصول استاندارد طراحی سایت

این انجمن نیازهای استاندارد سازی قالب های رایانه از جمله زبانهای برنامه نویسی و کدهای ورودی وخروجی را برآورده کند. این‌سازمان در ژنو سوئیس در نزدیکی‌اداره‌مرکزی‌سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) و کمیسیون علوم الکترونیکی بین المللی (IEC) مستقر شده است. در سال 1994 بود که نام این سازمان از ECMA به انجمن اروپایی برای استاندارد سازی اطلاعات و سیستمهای ارتباطی تغییر کرد.

وظیفه اصلی سازمان از ECMA

وظیفه اصلی این سازمان گسترش استانداردها و گزارشهای فنی در زمینه اطلاعات و فناوری های ارتباطی است. از اونجایی که این سازمان یک انجمن از شرکتهاست و نه یک موسسه استانداردسازی رسمی ، اغلب با نهادها و موسسه های ملی یا بین المللی همکاری میکند.  بیشتر از 270  استاندارد ECMA و 70 گزارش فنی منتشر شده است. از این استانداردها 85 مورد به عنوان استاندارد بین المللی توسط سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) پذیرفته شده اند.

 استانداردهای ECMA

ECMA Script یک زبان برنامه نویسی استاندارد شده است. تا حد زیادی بر مبنای JavaScript از Netscape و JScript از Microsoft است. وظیفه‌اصلی ECMA Script ، که یک‌زبان‌مبتنی‌بر‌شیئی است ، اداره‌اشیائی است که در‌صفحات وب توسط الگوی‌شیئی سند (DOM) مشخص شده‌اند. این اشیاء میتوانند اضافه شده، حذف شده، جابجا شده و یا از لحاظ خصوصیات تغییر کنند. این به توسعه دهندگان وب اجازه میدهد اثراتی مانند متن متحرک، کلیدهای گرافیکی و صفحاتی که بر اساس ورودی کابر بدون نیاز به بارگذاری مجدد تغییر میکنند، ایجاد کنند.

w3c از اصول استاندارد طراحی سایت

طراحان وب همیشه با مشکل سازگاری با مرورگرهای مختلف و یکپارچه سازی پروتکل ها و تکنولوژی های مورد استفاده خود روبرو هستند. استاندارد w3c مخفف عبارت World Wide Web Consortium است. با رعایت کردن آن طراحان وب سایت راحت تر بتوانند کار خود را انجام دهند و سازگاری با مرورگر ها ساده تر شود.

 استاندارهای w3c

این استاندارد کمک می کند تا سایت شما در همه مرورگرها به درستی نمایش داده شود. رعایت استاندارد w3c تاثیر شگرفی در رنکینگ سایت و یافتن آن در موتورهای جستجو دارد. چراکه موتورهای جستجو به وب سایت هایی که استانداردها را رعایت می کنند بیشتر توجه می کند. بیشتر از 450 سازمان در w3c همکاری می کنند که شامل تولید کنندگان نرم افزار و سخت افزار ، تامین کننده محتوا ، نهادهای علمی و شرکتهای ارتباط از راه دور می شود.

 • Validation

Validation روند آزمایش کردن یک صفحه سایت در برابر استانداردهای کنسرسیوم یا همان W3C برای سندهای HTML و XML می باشد. از دلایل بسیار مهم و ساده این است که سندهایی که بر مبنای استانداردهای W3C نمی باشند وابسته به غلط گیری مرورگری هستند که در آن در حال نمایش می باشند و این عامل باعث می شود که اینگونه صفحه ها بر روی مرورگرهای مختلف نمایش های مختلفی داشته باشند و یا اینکه به درستی نشان داده نشوند. ممکن است خیلی سایتهای بسیار معروف را ببینید که Validate نمی شوند، این سایتها اغلب به خاطر نام و شهرتشان است که زیاد توجهی به این مساله نمی کنند، اما سایتهای عادی نمی توانند برای خود شهرت ایجاد کنند.همچنین این کار برای افراد معلول و ناتوان هم بسیار مفید است.

چند نمونه از اعتبار سنج های سایت
 •  HTML
 •  CSS
 •  RSS
 • SVG
 • RDF
 • P3P
نتیجه گیری

ما دائم سعی میکنیم که مشکل ناسازگاری و تناقض بین تفاسیر صفحات با مرورگرهای مختلف و نسخه های مختلف مرورگر را مشخص کنیم. که این کار را مجبور میکند که یک کدنویسی دوباره وقت گیر انجام دهیم و یا برای یک مرورگر واحد کد نویسی کنیم که اگر برای بعضی مردم استفاده از سایت را غیر ممکن نکند، مشکلتر میکند. استانداردهای وب قوانین محرمانه ای که توسط سازمان های مجلل حکم شوند نیستند. نوشتن صفحات وب در مطابقت با استانداردها زمان توسعه را کوتاه تر و نگه داری صفحات را آسان تر میکند. عیب یابی و رفع اشکال ساده تر میشود زیرا کد از یک استاندارد پیروی می کند. ماموریت پروژه استانداردهای وب بهبود و ارتقای وب با تشویق سازندگان مرورگرها و صفحات وب به پیروی از استانداردها در برنامه هایشان برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی است.

شرکت ارومیا دیزاین

شرکت ارومیا دیزاین از سال 1385 به صورت حرفه ای کار خود را در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت شروع کرد. در حال حاضر با طراحی بیش از 120 پروژه موفق طراحی وبسایت قدرتمند ترین شرکت طراحی سایت در آذربایجان غربی میباشد. اوایل کار به صورت اختصاصی در شهر ارومیه فعالیت میکرد. در سال های اخیر با نشان دادن قدرت بهینه سازی و طراحی سایت و فروش دامنه ارزان موفق در سراسر کشور پروژه های عظیم را طراحی و اجرا نمود.

امتیاز post