آمورش سئو حرفه ای

در این مقاله سعی بر این شده است که نکات مهم در مورد آمورش سئو حرفه ای و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو 👨‍💻 شرح داده شده است. اگر شما یک وب سایت یا یک وبلاگ دارید به راحتی میتوانید آن را سئو کرده واز انجام اشتباهات رایج در سئو و بهینه سازی وب سایت بپرهیزید.

موتور جستجو چیست؟

موتورهای جستجو به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که محتویات دیگر سایت‌ها را طبقه‌بندی می‌کنند؛ بنابراین طبیعی است هر سایتی که محتوای کامل‌تر و درست‌تری داشته باشد را در رتبه‌های برتر نشان دهند. در واقع موتورهای جستجو یک اصولی را برای سایت‌ها و محتواها در نظر می‌گیرند و ابزارهای بسیاری نیز به سایت‌ها برای هماهنگ شدن با موتور جستجو کمک می‌کنند که در نهایت باعث می‌شود در میزان ارزشمندی محتواها یک رقابت ایجاد شود. سایتی که به بهترین شکل در طراحی بهینه شده باشد و محتوای ارزشمند داشته باشد، توسط موتورهای جستجو در رتبه‌های برتر قرار می‌گیرند و در اصل کار موتور جستجو این است که این موارد را شناسایی کند.

سئو به زبان ساده چیست؟

واژه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization می‌باشد. در فارسی به صورت سئو نوشته می‌شود که به معنی بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر می‌باشد. سئو یا بهینه‌سازی سایت به‌مجموعه‌اقداماتی گفته‌می‌شود که باید بر‌روی‌سایت اعمال شوند تا جایگاه‌سایت و صفحات‌شما در صفحات‌جستجوی گوگل بهبود یابد. این اقدامات در سئو به سه دسته‌ی کلی سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می‌شوند که بهینه‌سازی هر بخش به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.

دلیل ارزشمند بودن سئو چیست؟

در بازار رقابتی امروز، ارزش سئو بیشتر از همیشه است. میلیون‌ها کاربر هر روز به دنبال پاسخ سؤالات خود یا به دنبال حل مشکلات خود هستند. این کار را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل انجام می‌دهند. اگر شما یک وب‌سایت، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین دارید، سئو می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند و شما را به اهدافتان برساند.

اهمیت سئو نیز در همین است. اگر می‌خواهید که در نتیجه‌ی جستجوی یک‌کلمه، یکی از لینک‌های اول باشید باید به اصول و قواعد سئو احترام بگذارید. بنابراین اگر به دنبال برندسازی، کاهش هزینه‌های بازاریابی و یافتن مشتری‌های هدفمند هستید، به هر نحوی که شده، موضوع SEO را جدی بگیرید.

چرا نباید به سئو به عنوان یک راه حل کوتاه مدت نگاه کنیم؟

سئو به هیچ عنوان یک راه حل کوتاه مدت نیست. اگر فکر می‌کنید که با راه‌‌اندازی یک وب‌سایت به درآمد و فروش‌سریع می‌رسید باید‌بدانید که این یک خیال باطل است. سئو فرآیندی زمان بر است. خودتان را یک لحظه جای گوگل قرار دهید‌. چرا‌باید سایتی‌که مدت‌ها رتبه‌خوبی برروی یک‌عبارت داشته و مخاطبانی که گوگل هم به‌آن می‌فرستد راضی‌هستند جای‌خود‌را به سایت ‌شما بدهد؟

اگر این سوال را به صورت منطقی پاسخ دهید، قطعا متوجه اصل مطلب خواهید شد. اگر قصد‌دارید در‌کوتاه‌مدت با‌استفاده از سئو و گوگل بقای کسب‌و کار‌اینترنتی خود‌را حفظ کنید، قطعا بیزنس شما نابود خواهد شد. سئو به هیچ عنوان نمی‌تواند در کوتاه مدت به شما نتیجه ملموسی را بدهد. بدون شک ماه‌ها طول می‌کشد تا بتوانید برروی عبارات هدفتان در گوگل رتبه بگیرید و سپس از آن به درآمد برسید. پس اگر بدون شک باید در کوتاه مدت برروی روش های دیگر هم تمرکز کنید.

مراحل آمورش سئو حرفه ای

  • آموزش سئو تکنیکال یا فنی (Technical SEO)
  • سئو داخلی یا آن پیج سئو (Onpage SEO)
  • سئو خارجی یا آف پیج سئو (Offpage SEO)

امتیاز post